Lewoskrętność zachodu i prawoskrętność wschodu – luźne przemyślenia.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Gdyby tak spojrzeć prawdzie w oczy Europa Zachodnia coraz to bardziej staje się achrześcijańska. Jej wartości bazują na nijakości i coraz to częstszym niszczeniu cywilizacji stricte chrześcijańskiej będącej domeną i nadrzędną wartością tożsamości europejskiej licząc lata od przyjazdu pierwszych chrześcijan głoszących Dobrą Nowinę o Chrystusie.

Kolejne kościły ulegające destrukcji, kto by pomyślał w Polsce aby piękne budynki symbolizujące naszą wiarę poddawać destrukcji. Przecież parafianie idąc za głosem sumienia zebraliby fundusze na szybką naprawę niszczejących świątyń, czy innych świętych miejsc. To przechodzi ludzkie pojęcie co się wyczynia w coraz to bardziej liberalnej Francji, gdzie święte miejsca nie są już darzone takim szacunkiem jakim były darzone wcześniej. Wspominam nadal tę chwilę, kiedy widziałem na własne oczy nagranie z pewnego kościoła, w którym już nie miały miejsca żadne msze ale odchodząc od tego – gromadził on bowiem coraz to więcej w moich oczach biernych wobec spraw chrześcijańskich ludzi. gdyż zrobiono wewnątrz jego plac do słuchania muzyki puszczanej przez DJ’a.

Ja się przyzwyczajam do tego co się dzieje na zachodzie, albowiem czerpię siłę z tego co mi przynosi wschód Europy. Cieszy mnie fakt, że tutaj tożsamość narodowa jest na wysokim poziomie, iż mimo głosu liberałów iż tu za dużo – korzystam z chwili spotkania z Bogiem w każdym najbliższym mi kościele. Czerpię radość z tego, że u nas podstawę przetrwania stanowi zdroworozsądkowość i dobrze nakierunkowane sumienie.

Mimo spraw i kwestii politycznych, które pomijam. Musimy się cieszyć iż żyjemy na wschodzie Europy!

#sila #wschodnia #Europa

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.