Przemyślenia o USA jako egoistycznym kraju..

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Pamiętam jak kilkanaście lat temu dostałem ze Stanów pierwszy zegarek z kalkulatorem i kilkudziesięcioma dolarami, które następnie zamieniłem na PLN. Prezenty ze Stanów dla wszystkich ludzi są obiektami westchnień jednak same Stany Zjednoczone oprócz tych „prezentów” od naszych członków rodzin czy znajomych nie są same w sobie takie wspaniałe.

Wszystko zaczęło się wtedy kiedy większa część Ameryki Północnej sprzeciwiła się swojemu Panu – czyli Anglii. Wywołało to wojnę w której uczestniczył nasz Tadeusz Kościuszko(poniżej fotografia z bitwy), który wsparł wraz z Polakami niepodległość USA. Dzięki tej cegiełce polskiej działalności, jak i innych armii wobec uzyskania przez USA statusu państwa od siebie tylko zależnego – to oto wydarzenie zapoczątkowało powstanie najbardziej egoistycznego kraju na świecie!

Zapytajcie się każdego człowieka którego spotkacie, jakiego znacie, jakie zna waluty, praktycznie wszyscy powiedzą tuż przy złotym – dolara! Dolar jest najbardziej powszechną walutą na świecie. Sprzedaż dolara kosztuje mniej aniżeli tuż przy sprzedaży euro, ale mimo to jest walutą bardziej znaną – amerykański dolar umocnił się w umyśle ludzi..

Typowy Amerykanin także kreuje w umyśle ludzi postać osoby zróżnicowanej rasowo, otyłą i nie dbającą o swoją rodzinę. Egoizm jest oparty nawet na filmie z cyklu „Kevin sam…”. Ten o to film to idealny przykład rodzinnej miłości mieszającą się z zapomnieniem o swoim dziecku, pośpiechu i głupocie dwóch skazańców. Kevin mimo że jest pokazywany w Polsce kilkanaście tysięcy razy to mimo to w tych razach obrazuje idealnie metaforyczną postać typowych Amerykanów…

Wracając do polityki Ameryki. Bank Centralny ma pod sobą inne banki. W Banku Centralnym swój majątek miał – Adolf Hitler, a najbogatszy w historii David Rockefeller miał tam swoją działalność wraz z innymi najbogatszymi ludźmi na Ziemi. Ten kto był sprzeciwiony Bankowi – to od razu umierał. Jak w historii Ameryki wiele jest przykładów zabójstw wielkich ludzi, którzy sprzeciwiali się zmian w Banku Centralnym. Abraham Lincoln został postrzelony na widowni, a Kennedy wraz ze Swoimi antysystemowymi poglądami poszedł do piachu.

Wnuczek Rockefellera – oznajmił 11 miesięcy przed zamachem na World Trade Center, że Ameryka chce zarobić na ropie i planuje umieścić swoje wojska w Afganistanie. Tak się stało, mamy tego przykład. Zamach na World Trade Center i wykreowany przez media wpływowy na ludzki punkt widzenia terroryzm był przyczyną ataku na Al Kaidę w Afganistanie. Ameryka straciła paru ludzi, tak jak nasza armia, która w niesłuszny sposób została tam wysłana… Bo? Polska „lizodup” Ameryki – który nigdy nie dostanie zniesienia wiz? Na pewno tak…

Barack Obama, który według pierwszej ziemskiej konstytucji nie powinien być prezydentem Ameryki – gdyż nie jest rodowitym Amerykaninem, gdyż ma hawajskie korzenie. Jego władza przedstawia w satyryczny sposób pewien obrazek – na początku swojej kadencji prezydenckiej miał czarne włosy, a pod wpływem władzy – wszystkie zmieniły się na siwe(jako efekt nadmiernego stresu)…

Mieszkańcy USA sądzą, że ich kraj jest ogrodzony wysokim murem, a poza nim nic nie ma. Stany Zjednoczone mają na swoim terenie ogromne tarcze antyrakietowe – więc co im grozi? Nic. Amerykanie mają gdzieś cały otaczający ich świat(idealnie pokazują to nagrania ze szkół, ich wiedza geograficzna jest niesamowicie niska). Wiedzą z geografii tyle, kiedy i jak się przygotować na przychodzące i gnębiące ich tornada. Poniżej film o ich wiedzy geograficznej..

USA nie jest chętna do pomocy, czeka tylko na powojenny łup. II wojna światowa toczyła się głównie w Europie, a amerykańskie filmy pokazują tylko obszar wojny amerykańsko-japońskiej wojny na Pacifiku. Amerykanie to sami egoiści!

W II wojnie porozrzucali trochę pomocy dla warszawskich powstańców, ale to tylko kropla w morzu. Obama słownie krytykuje działania Putina wobec Ukrainy, ale mimo to – zostają i są zamknięci w swoim amerykańskim otoczeniu!

Wiem, że kiedyś spadnie na Amerykę ogromny kryzys przy którym nawet nie pomoże ten Bank Centralny i wielcy amerykańscy bogacze, na pewno będą potrzebować pomocy, a ja jako BartekFilozof będę za tym – aby tej pomocy im nie udzielać. Niech poczują efekt egoistycznego postępowania, który drażni całą Europę, jak i wszystkie państwa poza Ameryką!

2 Komentarze

  1. Mam zastrzerzenie do ‚fotografii’ z bitwy otóż jest to fotografia ale obrazu przedstawiającego bitwe a czytając wpis można zrozumieć że jest to bezposrednie zdjęcie z miejsca wydarzenia

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.